Brazil - Fazenda Bela Vista - Red Catuaí natural + anaerobic fermentation 100% arabica

Famózní káva pro jakoukoliv přípravu. Čokoláda, karamel, med, jablečná kyselost, grapefruit, para ořech, kakaová dochuť.

 

Pokud chcete kávu namlít, vepište způsob přípravy do poznámky v posledním kroku objednávacího procesu. Kávu vám nameleme na potřebnou hrubost.

balení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Skladem (>5 ks) na objednávku Zvolte variantu
Kód: 331/250 331/100 Zvolte variantu
276 Kč 1 099 Kč od 276 Kč 240 Kč bez DPH 955,65 Kč bez DPH od 240 Kč bez DPH
Kategorie: Káva
typ kávy: arabica
chuťový profil: Čokoláda, karamel, med, jablečná kyselost, grapefruit, para ořech, kakaová dochuť.
země původu: Brazílie - Paraná
oblast původu: Nepomuceno, Sul de Minas, Minas Gerais
farmář: Fazenda Bela Vista
odrůda: Red Catuaí
nadmořská výška pěstování: 1050 mnm
metoda zpracování: natural + anaerobic fermentation
metoda sušení: natural
metoda sběru: selective picking
stupeň pražení: city plus
vhodné pro: alternativní metody
scoring: 88 b
brazil fazenda bela vista
Světlejší pražení

Brazil – Fazenda Bela Vista – 100% arabica

Red Catuaí natural + anaerobic fermentation

Tento lot je odrůdy Red Catuaí. Jedná se o směs dvojího druhu zpracování – 40 % je káva naturální a 60 % lotu prošlo procesem anaerobní fermentace. U naturální části lotu byla káva sušena 7 dní na betonových sušicích pátiích. Dalších 60 % anaerobně fermentované kávy prošlo následujícím procesem: káva byla nejdříve uzavřena do pytlů a ponechána ve stínu 48 hodin a tím si prošla procesem anaerobní fermentace. Poté se sušila 3 dny na betonových dvorech. Obě kávy se dosušily další 3 dny v mechanických sušících boxech a nakonec 15 dní v rotačních sušárnách k dokončení a stabilizaci celého procesu.

O FARMÁŘÍCH

Farma Bela Vista je i přes svou velkou rozlohu stále rodinná farma. Vedou ji sourozenci Isabela a Toni Reis. Syn Isabely, Otávio Reis, je zástupcem už čtvrté generace, která kávě zasvětila svůj život. Právě díky němu jsme navázali spolupráci. Otávio reprezentuje rodinnou firmu doma i v zahraničí (setkali jsme se s ním například i na WOC v Miláně) a hlavně hledá nové možnosti, jak rodinný podnik rozvíjet.

 

O FARMĚ

Farmu Fazenda Bela Vista založila už před 110 lety rodina Lima Reis a v jejich rukou přetrvává dodnes. Jedná se zatím o největší farmu, se kterou naši dodavatelé Chicas Industry navázaly spolupráci. Se svými 1000 hektary je to něco pro naše poměry téměř nepředstavitelného a nesrovnatelného s malými farmami v Kolumbii a dalších zemích. Přesto si vedení farmy zakládá nejen na environmentálních, ale také na sociálních požadavcích, které striktně dodržují. Celá rodina pracuje na tom, aby se i další generace mohly věnovat farmaření a zachovat tak tradici v místech, kde se narodili a vyrůstali.
 
Pěstují výběrovou kávu vždy s ohledem na její udržitelnost.
 

Farma se rozkládá v regionu Sul de Minas, tedy v jižní části státu Minas Gerais, ve městě Nepomuceno. Pěstuje se zde hned několik odrůd jako je Yellow Bourbon, Yellow Catuaí, Topázio, Rubi, Arara, Yellow Catucaí a také procesů zpracování dělají vícero. Káva se na farmě zpracovává jako natural, fermentovaná natural, tradiční pulped natural, plně promytá a další.

 

 
 
 

O KÁVĚ

Produkce kávy v Brazílii představuje asi jednu třetinu celosvětové produkce kávy, což z ní dělá největšího producenta na světě za posledních 150 let. Ve střední Brazílii je rozsáhlá savana Cerrado přerušena zdánlivě nekonečnými náhorními plošinami zvanými Chapadas. Pokrývají státy Goiás, Mato Grosso do Sul, Mato Grosso, Tocantins a Minas Gerais a dělají z nich jednu z největších oblastí produkce kávy na světě. Dobře definovaná období s horkými, vlhkými léty a příjemně chladnými a suchými zimami pěstování kávy v této oblasti velmi prospívá.

Nejběžnějším způsobem zpracování v Brazílii, který se používá pro asi 90 % vyrobené Arabiky, je proces sušení, správně označovaný jako přírodní - natural. Celá kávová třešeň je nejprve očištěna a poté umístěna na slunci, aby se usušila v tenkých vrstvách na terasách nebo sušena v sušicích strojích. Kávové plantáže v Brazílii často pokrývají rozsáhlé oblasti, potřebují stovky lidí, aby je spravovali a provozovali a produkovali obrovské množství kávy. 

INOVATIVNÍ METODA PRAŽENÍ KÁVY náš stroj Typhoon Roaster

 Typhoon Roaster se lidí od klasických strojů na pražení kávy, které se používají už 150 let. Zdokonaluje vzduchové pražení kávy (tzv. na fluidním loži). Tato technologie účinně praží kávová zrna a zároveň se s ní snadno pracuje.

Řešením nového vynálezu se stal VZDUCH. Pražičky Typhoon umožňují pražení kávy v proudu horkého vzduchu, v němž se kávová zrna jemně mísí a zároveň praží. Takzvané „fluidní lože“ se vytváří pomocí symetricky umístěných otvorů v bubnu. Díky intenzivnímu proudění vzduchu uvnitř pražicího prostoru jsou kávová zrna pražena rovnoměrně ze všech stran. Pražení ve fluidním loži bez kontaktu s kovovým bubnem umožňuje okamžité pražení kávy bez zdlouhavého předehřívání.

 

NAŠE PRAŽIČKA KÁVY NEMÁ OMEZENÍ

 
Kvalita pražení často závisí na výkonu, charakteristice jeho zesílení a nutnosti předehřevu. Co lze dělat s kávou, pokud máte pražičku se zvýšeným výkonem, vysokou charakteristikou zesílení a možností pražit bez předehřevu?

Díky systému s odezvou trvající jen zlomek vteřiny můžeme vytvořit jakýkoli profil pražení. Parametry systému umožňují se vyhnout zvýšené hybnosti zahřátých hmot. Tradiční bubnové pražičky používají válcové bubny z litiny k přenosu tepla na kávová zrna. Bubny akumulují velké množství tepla, a proto mají zvýšenou hybnost přenosu tepla. Pražičky Typhoon využívají horký vzduch, který nemá téměř žádnou tepelnou hybnost. Díky tomu můžeme realizovat ty nejodvážnější nápady! Vytváření profilů pražení na pražičkách Typhoon je jako komponování hudby, které závisí na vašich pocitech a fantazii!

 

 

Praženo v České Republice. 

KÁVA 1754 ROASTERY 

Naše káva 1754 ROASTERY získala certifikaci Regionální produkt Moravský kras. Káva a její pražení zde má historii přes 100 let, my jsme na ni navázali a v roce 2022 vybudovali pražírnu kávy s víkendovou kavárnou v budově s historií datovanou od roku 1754. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: